Skvělým způsobem pokračuje golfová kariéra nejlepší žákyně našeho tréninkového centra mládeže Justýny Šafaříkové. Po pomalejším rozjezdu z počátku roku 2019 se Justýnce začalo výborně dařit.

Předzvěstí byly v červnu dvě hole-in-one (!) a čtvrté místo na Národním mistrovství žáků na Ypsilonce. Počátkem července při výjezdu do Belgie na světoznámém hřišti Royal Waterloo Golf Club vybojovala v konkurenci 45 hráček z 9 zemí na mezinárodním belgickém mistrovství do 14 let fantastickou stříbrnou medaili. S výsledky 74, 70 a 75 jí nakonec chyběly dva údery na vítěznou Španělku Tejedo Mulet.

Kompletní výsledky zde

Zároveň byla naše hráčka hlavní postavou českého týmu v soutěži národů. Ve třech kolech Belgian International Golf Championship dokázala zahrát 13 birdie. Dominovala zejména na pětiparových jamkách, na nichž měla průměr 4.6. I díky tomu obsadila Česká republika dělenou 4. příčku a zanechala za sebou silné týmy Dánska, Číny či domácí Belgie. O kvalitě mistrovství vypovídá fakt, že v Nations Cupu soutěžilo 26 týmů z celého světa.

Parádními výkony se Justýna prezentovala také v Extralize v Telči, kde se jí jako jediné hráčce týmu GCHK podařilo zahrát obě soutěžní kola pod 80 ran (76 a 79). Výrazně se tak podepsala pod výsledek celého družstva, které je v průběžném hodnocení Extraligy na dostřel jediného úderu od finálové osmičky.

Sezónu 2019 má tedy Justýnka výborně rozehranou. Držíme palce do dalších turnajů a těšíme se na výsledky!