Mistrovství ČR mládeže na simulátorech v posledních letech probíhá dá se říci již tradičně v Indoor Golf Centru Fomei v Hradci Králové. Na závěr letošní zimní halové sezóny přijelo soutěžit 23 hráčů z 6 klubů z celé České republiky.

Soutěžilo se v kategoriích mladších resp. starších žáků a žákyň, kadetů a kadetek. O vítězství bojovaly také týmy klubů, které se utkaly o pohár družstev mládeže do 16 let. Hrálo se hřiště  Castle Pines.

Našim hráčům se v domácím prostředí dařilo skvěle. V pěti ze šesti vypsaných kategorií se můžeme pochlubit mistrovským titulem. Nejlepším mladším žákem se stal Marek Slezák (86 ran), nejlepší mladší žákyní pak Karolína Synková (97 ran). Ve starším žactvu úřadovala největší favoritka Justýna Šafaříková (76 ran) a Karel Nový (95 ran). Zlato mezi kadetkami získala Anna Šolcová (77 ran) a jako jediný zástupce soutěžících ze zbytku ČR zvítězil Jakub Hejlek z Kunětické hory (76 ran).

Stříbrnými medailemi se z našich hráčů mohou pochlubit Jan Veber, Štěpán Šafařík a Apolena Barvířová. Bronzové příčky obsadili Kristián Barvíř, Kateřina Horáková a Evelína Barvířová. Všem gratulujeme!

V týmové soutěži Pohár klubů se hrálo bez rozdílu kategorií. Do výsledku družstva se počítaly 2 nejlepší výsledky hráčů daného klubu.  Soutěžilo tak 5 klubů, které měly alespoň 2 hráče. Nejlépe se dařilo našemu klubu, vyhráli jsme o 10 ran před družstvem Golf Clubu Grabštejn. Pohár tak Golf Club Hradec Králové po roce obhájil.