Třetí červencový víkend byl vyhrazen ligovým soutěžím ČGF. Královéhradecké reprezentantky hájily v Extralize barvy našeho klubu a našeho města na beskydské Čeladné, mužský tým usiloval o postup ze 2. ligy na Nové Americe.

Extraliga družstev žen

Z průběžného pátého místa tabulky, které našim hráčkám patřilo po úvodních dvou kolech Extraligy, jsme na Čeladné zaznamenali mírný sestup. Turnaj provázela velká nepřízeň počasí a ze strany rozhodčích a greenkeeperského týmu bylo za potřebí velkého úsilí, aby se dodržel časový plán a všichni soutěžící stihli dokončit obě předepsaná kola.

Družstvo GCHK hrálo ve stabilním složení. Naší nejlepší hráčkou byla opět Lucie Harcubová, jejíž výsledky 80 a 76 ran patří k absolutní špičce celého extraligového pelotonu. Bára (87, 85) s Janou (84, 90) Kábrtovy doplnily týmové součty solidními výkony. Škrtané výsledky Anny Starostové (94) i Evy Němečkové (99) dobrou pozici klubu pro postup do Play-Off nijak neovlivnily.

Náskok Hradce Králové před 9. nepostupovým místem je slušných 7 úderů. Stejně tak veliká je naše ztráta směrem nahoru na 4. místo tabulky. Před finálovým kolem na Casa Sereně tedy ještě není nic rozhodnuto a našim hráčkám držíme všechny palce, aby se jim postup do Play-Off povedlo vybojovat.

II. liga družstev mužů

Pro třetí soutěžní kolo na Nové Americe neměli naši muži dobře rozdané karty. Z průběžného 7. místa tabulky ztráceli propastných 10 úderů do elitní čtyřky, která má vyhrazené právo bojovat o postup do 1. ligy. Šance na dotažení této ztráty nebyla příliš veliká, přesto se o to všichni naši borci s velkým nasazením pokusili.

Nejvíce za svůj si tento úkol vzal Chris Horák. Donesl 74 ran, což se ukázalo být nejlepším výsledkem celého dne nejen v intencích našeho týmu, ale celého turnaje. Tonda Vajcík zapsal dobrých 83, Jára Bareš obdobně 84. Na 87 úderech se zastavili Honza Baer a Tomáš Očenášek, Míla Synek škrtal 89.

Celkový součet družstva 415 ran byl o 12 úderů lepší než v minulém kole na Myštěvsi. Zlepšení to bylo značné, byl to druhý nejlepší výsledek ze všech soutěžících týmů na Nové Americe, ale přesto to nakonec o pověstný fous na postup mezi čtyři nejlepší nestačilo. O dva údery před námi uhájil čtvrtou příčku liberecký Ypsilon resort.

V jamkové fázi jsme hráli o konečné 5.-8. místo. První duel s Golf Clubem Jičín jsme remizovali v normálním hracím programu 2,5:2,5. Rozhodovalo se tedy ve čtyřhře rozstřelem náhlou smrtí (Sudden-Death), kde byl Jičín úspěšnější. Další den nás proto čekalo utkání o 7. místo proti Golf Clubu Grabštejn. Zde jsme již rozehrávku nedovolili a po výhře v poměru 3:2 obsadili v druholigové soutěži ročníku 2016 konečnou 7. příčku.