Po loňském postupu Golf Clubu Hradec Králové do první ligy byla letošním cílem našeho mužského družstva obhajoba členství v této soutěži. A to se povedlo!

Prvoligový program byl v tomto roce ovlivněn virovou pandemií, která si vynutila zrušení úvodních dvou kol na rány. Následkem toho byl upraven soutěžní formát - bylo zrušeno play off na jamky a místo toho se hrálo pouze na rány. První liga 2020 tedy měla pouze tři kola na rány a po nich byly výsledky finalizovány.

Dějištěm “trojkola” byl liberecký Ypsilon. Z bílých odpališť to byla výzva. Tým GCHK měl v sestavě Kristiána Barvíře, Matěje Baslera, kapitána Miloslava Synka, Antonína Vajcíka, Tomáše Vajcíka, Jana Vebera, Martina Votroubka a Vladimíra Wsóla.

Naprosto famózně hráli Matěj Basler a Martin Votroubek, kteří v individuálním hodnocení ligy obsadili druhé a třetí místo. Matěj přitom vstoupil do turnaje hrozivou sekvencí triple-bogey-double-bogey-bogey, tzn. po pěti jamkách byl +8. Golf ale naštěstí není hra na pět jamek, obzvlášť při vícekolových turnajích. Matěj se dal dohromady a následujících 49 jamek “došel” se skóre +2. Díky tomu zlepšil svůj hendikep z hodnoty 4,0 na 1,9 a byl jedním ze dvou hlavních strůjců úspěchu našeho klubu.

Tím druhým byl Martin Votroubek. Martin hrál vyrovnaná kola 75, 75 a 76. Svoji herní pohodu potvrdil na posledních dvou jamkách posledního kola - birdie, birdie. To byla doslova třešnička na dortu.

Ostatní členové týmu přispěli také kvalitními výsledky. Pod hranici 80 ran se v prvním kole dostal Jan Veber (78), Kristián Barvíř uhrál velice dobrých 82 ran ve třetím kole, Míla Synek 83 ran v kole druhém. Všechny ostatní započítávané výsledky se pohybovaly od 84 do 89 ran.