Mistrovství republiky mládeže, které se hrálo na začátku prázdnin na Kunětické Hoře, se dětem Golf Clubu Hradec Králové vydařilo. Hrálo se v 6 kategoriích a v pěti z nich jsme měli alespoň jednoho zástupce. Výkonnostní kritéria pro přijetí do turnaje splnilo celkem devět našich hráčů, což je nejvíc v naší klubové historii. A co víc, osm z nich prošlo po dvou kolech cutem do finále a po jeho skončení jsme se mohli radovat ze dvou medailí.

Na výborně připraveném hřišti a zejména velice rychlých greenech se rodily skvělé výsledky. Bronz za 3. místo získaly Lucie Harcubová v kategorii kadetek a Justýna Šafaříková v mladších žákyních. Stalo se tak poprvé v dvaadvacetileté historii klubu a je to výsledek dlouhodobé práce s mládeží. Dalších pět dětí se navíc umístilo v první desítce pořadí ve své kategorii. To je bilance, kterou je nutno se pochlubit.

Mezi hráčkami 15-16 let bojovala o příčky nejvyšší, tak jak to bývá zvykem Lucie Harcubová. Lucčino 3. místo je opět známkou výborné hry a pevných nervů. V této kategorii prošla cutem a výbornou čtrnáctou příčku vybojovala ještě Barbora Gaislerová.

Mezi staršími žáky od 13 do 14 let se na vynikajícím 5. místě umístil Šimon Mládek a 7. místo patří Járovi Barešovi. Oba hráči patří ke špičce ve své kategorii. Starší žákyně Berenika Kucrová letos doslova vlétla do bojů o přední příčky. Obsadila vynikající 7. příčku, je i v kádru družstva extraligových žen a poctivě svojí dravostí snižuje mety hendikepu.

V kategorii mladších žáků se na 8. místě umístil Daniel Gaisler a vynikající 6. příčku obsadil Kristián Barvíř. Jeho hra byla bez výkyvů a Kristián se určitě už brzy posune se svým hendikepem o dost níže. Mladší žákyně Justýna Šafaříková měla letos za úkol vylepšit loňskou sedmou příčku ze šampionátu na plzeňské Dýšině. Úkol splnila nadmíru. Třetí místo je výbornou vizitkou její celoroční práce a zavazuje ji příští rok v této kategorii pomýšlet hodně vysoko.

Všem hráčům Golf Clubu Hradec Králové patří dík za vynikající výsledky a dobrou reprezentaci klubu, města i kraje. Golfové turnajové dění dětí však pokračuje. Sezóna je nabitá turnaji a děti GCHK jistě ještě neřekly svými výsledky poslední slovo. Navíc Lucka Harcubová se chystá do Finska na Mistrovství Evropy dívek ve dnech 11. až 15.7.2017 reprezentovat Českou republiku.