Rok 2018 byl rokem s velkým "R" Justýnky Šafaříkové, která zúročila svůj pilný trénink a dosáhla největších úspěchů na své dosavadní sportovní dráze. Letos neměla v kategorii dívek do 12 let v České republice konkurenci.

Nejlepší hráčka našeho tréninkového centra mládeže odehrála během roku úctyhodných 44 soutěžních kol, včetně zahraničních účastí v Rakousku a na Slovensku. Z 18 turnajů ve své věkové kategorii jich Justýnka 14 vyhrála, na třech dalších skončila třetí a jednou pátá. Stala se žákovskou mistryní České republiky a Rakouska, zvítězila také na slovenském šampionátu US Kids. Vynikající formu si držela stabilně po celý rok a dokázala vyhrát všech pět major turnajů Národní Golfové Tour Mládeže.

Justýnka byla také platnou členkou našeho ženského extraligového týmu. Zúčastnila se všech pěti kol základní části Extraligy a z toho třikrát se její skóre započítávalo do týmového součtu. Z modrých odpališť ve finálovém kole na Kácově uhrála parádních 79 ran a v poli 44 nejlepších českých amatérek bez rozdílu věku obsadila 21. místo. V extraligovém Play-out pak Justýnka odehrála dva jamkové zápasy s bilancí jedné porážky a jednoho vítězství.

Na slavnostním Večeru českého golfu v pražském Erpetu naše hráčka zaslouženě sklidila ocenění jako nejlepší mladší žákyně letošní golfové sezóny. Pevně věříme, že s pokračující podporou rodičů, domovského klubu i České golfové federace poroste Justýnka k dalším golfovým metám.