Tradičním prvním národním mistrovstvím v golfové sezóně je lednový šampionát jednotlivců ve hře na simulátorech. Letos se konal již 25. ročník tohoto turnaje, a to ve dnech 19.-20. ledna v pražském Erpetu a Čechii.

Turnaj byl stejně jako v minulých letech i tentokrát otevřen nejen amatérům, ale též profesionálům. Kvalifikace začala v sobotu 19. ledna v simulátorových baštách na pražském Erpetu, Čechii, ve Fomei v Hradci Králové a v Liberci. Do finálových bojů o tituly mistra a mistryně republiky postoupilo do 2. kola nejlepších 39 mužů a 9 žen.

Hrálo se hřiště Oakland Hill. Mužskou kategorii ovládl profesionál Štefan Páleník s výkonem 137 ran, o tři údery před Martinem Beštou. S dalšími čtyřmi údery navíc se na bronzové příčce umístil profesionál Ondřej Lieser.

Našim želízkem v ohni byla Justýna Šafaříková v ženské kategorii. Finálové kolo se hrálo z delších odpališť, ale to Justýně vůbec nevadilo. Po 36 jamkách měla na děleném prvním místě 150 ran shodně s Karolínou Kohoutovou z Golf Clubu Černý Most. Rozhodovala tedy rozehrávka, ve které se štěstí přiklonilo ke Karolíně. Justýně patří cenné 2. místo, třetí skončila Natali Kamberská z Erpetu se 151 ranami.

Co dodat - vicemistryně ČR 2019 na golfových simulátorech žen je z Golf Clubu Hradec Králové, je jí dvanáct let a jmenuje se Justýna Šafaříková!